חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם גם החתן צריך לעשות ברכת חתן?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

מסורת רבת השנים של ברכת הכלה במגוון נוסחים הביאה עמה דרישה חדשה של ברכת חתן, ברכה לחתונה מהגבר המסמלת זוגיות ומעורבות החתן בחיים החדשים. כפי שכלות ישראל מחפשות נוסח לבכרת כלה, כזו שתהיה מרגשת, אישית או מסורתית כך גם החתן ינסה לבדוק איזה נוסח ברכה יתאים עבורו. כדי להעלים את הלחץ לפני החופה ולאחר שבחרתם את ברכת הכלה והחתן, אתם מגיעים להקליט את הברכות באולפן הקלטות מקצועי.

ברכת כלה בחופה: נוסח, אישי או מסורתי

נוסח ברכת חתן אמהרית
נוסח ברכת חתן אמהרית

ברכת הכלה היא מסורת הנפוצה כמאות שנים בחתונות יהודיות, הברכה אינה חובה ובעלת נוסחים מסורתיים משתנים.
עם השנים אף התפתחה ברכת הכלה בנוסח אישי הנפוצה בקרב הנשים החילוניות, המשותף לברכות הכלה הוא הרצון של כל הכלות לבוא בברית הנישואין טהורות, נקיות מחטאים, שלמות עם החלטתן ועתידן.
בבחירת נוסח לברכת כלה, מרבית הכלות מחפשות ברכת כלה מרגשת, בין אם זו מסורתית ותיקת שנים או ברכת כלה אישית הכתובה במילים שלהן.
ברכת כלה בחופה יכולה להיות הצעד המרגש ביותר, שלב תפילה של הכלות היהודיות לאחר רגע כיסוי הפנים בהינומה.

נוסח לברכת כלה יכול להגיע כנוסח מסורתי נפוץ, מילות תפילה ובנסחים מסורתיים שונים המביעים הודיה, שמחה, חרטה וטהרה, הטקסט קבוע ולעיתים ניתן למצוא נוסח ברכת כלה עם אזורים ריקים בו מכניסים את שם החתן, שמכן ושם ההורים.
ברכת כלה מרגשת היא בעיניה של כל כלה, בקרב הכלות החילוניות ואף גם המסורתיות ניתן להבחין פעמים רבות בנוסחים משולבים או נוסחים הכתובים באופן אישי מלא על-ידי כל כלה בנפרד.
ברכת כלה אישית משחררת את מסגור הטקסטים המסורתיים הנפוצים ומאפשרת לכלה להביע את עצמה במילותיה שלה, ישנן כלות המעדיפות לשלב טקסט מסורתי עם טקסט שכתבו ליצירת ברכת כלה משולבת ומרגשת.

ברכה של החתן: נוסח אישי נפוץ ביותר, ניתן גם נוסח מסורתי

נוסח ברכת חתן הוא תולדה של התקופה בה אנחנו נמצאים, מכוון ומדובר בתופעה יחסית חדשה למרבית הגברים (מול ברכת הכלה הוותיקה), ברכת החתן מגיעה בזמן הצעדה לעבר חופה או מתחת לחופה בזמן שכלתו יחד איתו.
גם בקרב ברכת חתן ניתן למצוא את הנוסחים המסורתיים הכתובים בצורה כללית היכולה להתאים גם כברכת חתן וגם כברכת כלה, עם השנים ניתן למצוא יותר ויותר נוסחי ברכת חתן מסורתיים עם מילות תפילה.
בהתאם לברכת כלה אישית, נוסח ברכת חתן אישי נפוץ ביותר וגברים המבקשים להזדהות עם האישה ברגע המיוחד כותבים גם הם את ברכת החתן שלהם.

ברכה לכלה ולחתן? מקליטים באולפן הקלטות מקצועי!

אחד המאפיינים הבולטים של השנים האחרונות הוא ההיתרון שבהקלטת ברכת כלה באולפן הקלטות וכמובן הקלטה של ברכת החתן מיד אחריה.
איך תקראי ברכת כלה מרגשת כשאת מתרגשת? החשיבה הזו הובילה את מרבית הכלות הבוחרות ברכות כלה להקליט את הברכה מראש באולפן הקלטות מקצועי, עם איכות סאונד גבוהה, תיקוני קול, אפקטים קוליים ומוזיקת רקע שישאירו לכן את הלחץ של קריאת ברכת כלה בחופה מאחור.
ומה לגבי גברים המגיעים להקליט ברכת חתן? לרוב יגיעו בעקבות הכלה לעתיד, כאשר מבינים את ההיתרון העצום בהקלטת ברכת החתן/הכלה מראש.

לאחר שתיאמתם את הקלטת ברכת חתן וגם ברכת כלה עם "אולפני לי-רון", ביום ההקלטה אתם תגלו כמה פשוט להקליט ברכת כלה/חתן בכל נוסח שתבחרו.
ההקלטה באולפן ההקלטות המקצועי של "אולפני לי-רון" מתבצעת בלווי של מפיק מוזיקאלי בעל ניסיון רב שנים בהקלטות לאירועים והקלטות ברכות כלה וחתן.
איכות הסאונד הגבוהה מתאפשרת בזכות ציוד ההקלטה המתקדם, בסיום הקלטת ברכת הכלה/החתן המפיק המוזיקאלי יערוך את קולכם, יוסיף אפקטים ואף יוכל לצרף מוזיקת רקע ליצירת ברכת כלה מרגשת וברכת חתן שוויונית.

דוגמא של ברכת חתן מרגשת:

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן